Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
07/10/2016 - 08:50

Podejrzanego o ojcobójstwo zbadają biegli psychiatrzy

W Moszczenicy Niżnej od ciosu nożem zginął 48-latek. Prokuratura o zabójstwo podejrzewa syna ofiary. Ten nie przyznał się do winy, ale trafił na trzy miesiące do aresztu a biegli maja ocenić czy w chwili dramatu był poczytalny...

W czwartek (07. 10.), w ślad za wnioskiem prokuratury rejonowej w stosunku do podejrzanego podjęto decyzję o osadzeniu w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

- Podejrzany został przesłuchany. Nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia - mówi prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Zobacz też: Syn zabił ojca? Co się stało w Moszczenicy Niżnej?

Już 5 października domniemanemu zabójcy ojca postawiono zarzut zabójstwa, za co grozi od 8 do 25 lat a nawet dożywocie.

Prokurator nadmienia też, że śledczy mają poważne wątpliwości co do poczytalności chłopaka w chwili zajścia. Do wydania opinii powołani zostaną biegli sądowi.

Zobacz też: Syn zasztyletował ojca pod wpływem narkotyków? Usłyszy zarzut zabójstwa?

Jeśli okaże się, że w czasie, gdy rozegrała się tragedia mężczyzna miał całkowicie zniesioną poczytalność, śledztwo zostanie umorzone. Gdy biegli dodatkowo uznają, że chłopak może stanowić zagrożenie dla siebie lub innych, w grę wchodzi również skierowanie go do specjalnego ośrodka.

Jeśli z kolei specjaliści uznają, że poczytalność podejrzanego była jedynie ograniczona może mieć to wpływ na wymiar kary.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu