Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
01/06/2016 - 04:35

Pobiegnij po uśmiech Faustynki Pajor

Studenci WSB-NLU zapraszają sądeczan na Run 4 a Smile, czyli imprezę charytatywną, której głównym punktem jest III Międzynarodowy Bieg Charytatywny po Uśmiech Faustynki Pajor. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca w Miasteczku Galicyjskim.

Będzie to już trzecia edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów Wyższej Szkoły Biznesu. Dwa lata temu uczestnicy biegli po uśmiech, który ofiarowali Piotrusiowi Bajdelowi, a rok temu wsparli ogólnokrajową akcję Kilometry Dobra.

Na wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo nagród i atrakcji. Osią imprezy jest bieg w czterech  kategoriach wiekowych (dla przedszkolaków, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI, uczniów gimnazjum i dorosłych) oraz zawody nordic walking. Dodatkowo w programie imprezy, znalazły się inne atrakcje:  warsztaty tańca latunga (Centrum Rekreacyjne Olimp),  konkurs ekonomiczny (Fundacja Pomyśl o Przyszłości), Pokaz Bractwa Rycerskiego 46 Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Global Village – czyli poznajemy różne kultury, przygotowany przez studentów  WSB-NLU z różnych krajów, animacje z Sursum Corda, grillowanie z Gościńcem Galicyjskim oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji Sądecki Ratownik.

Przed rozdaniem nagród zagra zespół rockowy Poison. Będzie to kolejny z serii koncertów promujących nową autorską płytę "Ucieczka". Zespól występował z takimi formacjami jak Zakopower, Piersi, Enej, Poparzeni Kawą Trzy.

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę) w wysokości 10 zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorej na białaczkę Faustynki Pajor, podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda. W zamian za opłatę, dzięki hojności sponsorów, każdy uczestnik biegu i zawodów nordic walking otrzyma medal pamiątkowy, kupon na kiełbaskę, lody oraz wodę mineralną, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody.

Rejestracja on line: bieg.wsb-nlu.edu.pl/rejestracja do 2 czerwca (można też zarejestrować się w dniu biegu od godz. 9).

(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)