Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
28/10/2016 - 10:40

Pożar składowiska opon w Piwnicznej Zdroju. Zobacz film i zdjęcia

Słup ognia przy ul. Krakowskiej w Piwnicznej Zdroju widoczny był w nocy z odległości kilkuset metrów. Nieopodal drogi krajowej nr 87 płonęła duża sterta zużytych opon. Z pożarem zmagało się kilka zastępów strażaków PSP i OSP.

Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze w czwartkowy wieczór, kilka minut po godz. 23.00.

Przy ul. Krakowskiej płonęło znajdujące się tam składowisko opon. Pierwsi na miejsce pożaru przyjechali miejscowi strażacy OSP. Bardzo szybko dojechały kolejne jednostki OSP z Głębokiego oraz Rytra, a także strażacy PSP z Nowego Sącza.

Płomienie strzelały w górę na wysokość kilkunastu metrów. Kierowcy jadący „krajówką" z daleka widzieli pożogę. Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy krótki filmik z tego zdarzenia.

- Akcja gaśnicza trwała prawie półtorej godziny – mówi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Z powodu bardzo dużego zadymienia strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Palące się opony zostały pokryte pianą ciężką i ugaszone.

Ruch na drodze w rejonie pożaru odbywał się wahadłowo.

Przyczyna pożaru jest na razie nieustalona.

(MACH, s), film Czytelnik.

fot. print screen z filmu nadesłanego przez Czytelnika, PSP w Nowym Sączu.

Pożar opon Piwniczna Zdrój


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe