Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
25/11/2016 - 11:55

Pożar piekarni w Bobowej. Strażacy gasili ogień przez całą noc

Łunę nad płonącą piekarnią przy ul. Grunwaldzkiej w Bobowej widać było już z odległości kilku kilometrów. Przez całą noc strażacy z powiatu gorlickiego gasili groźny pożar. Akcja ratowniczo-gaśnicza zakończyła się nad ranem. W jej trakcie poszkodowany został jeden ze strażaków, który skręcił nogę.

Na ul. Grunwaldzkiej w Bobowej zaroiło się wczoraj po godz. 22 od wozów strażackich. Kłęby gęstego dymu spowiły budynek piekarni. Załoga, która pracowała wtedy w piekarni opuściła pomieszczenia, kiedy tylko pojawiło się zagrożenie.

Z pierwszego zgłoszenia, jakie otrzymali strażacy wynikało, że pożar powstał w kominie piekarni. Bardzo szybko stało się jasne, że ogień rozprzestrzenia się na dach budynku.

Do Bobowej dojeżdżały więc kolejne samochody strażackie. Dotarły dwie ogromne cysterny z wodą (jedna z Gorlic, druga z Nowego Sącza), a także kontener z Tarnowa z aparatami ochrony dróg oddechowych na podmianę.

Pożar gasiło dwadzieścia jeden zastępów PSP i OSP z całego powiatu gorlickiego.

- Akcja ratownicza była bardzo trudna – powiedział portalowi Sądeczanin.info mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. – Trudna ze względu na kubaturę obiektu. Działania były też utrudnione z tego też powodu, że w jednej części budynku nie było betonowego stropu tylko płyty regipsowe. Strażacy musieli przez tą część budynku bardzo ostrożnie przemieszczać się.

Pożar gasiło 79 ratowników. Akcja trwała ponad dziewięć godzi i zakończyła się nad ranem. W wyniku pożaru spaliła się część dachu piekarni i instalacje.

To jeden z większych pożarów, jaki wybuch w powiecie gorlickim w tym roku. Budynek ma bowiem 600 m kw. powierzchni.

(MACH), Fot. Dariusz Surmacz PSP w Gorlicach.

Pożar piekarni w Bobowej


Dziękujemy za przesłanie błędu