14/07/2016 - 12:15

Peleton Tour de Pologne pędzi do Nowego Sącza. Zobacz, jak wygrywa się etap

Dziś przed kolarzami prawdziwy maraton – trzeci etap 73. Tour de Pologne liczy aż 240 kilometrów. Peleton wystartował już z Zawiercia, a na metę w Nowym Sączu dojedzie około 18.40. W żółtej koszulce lidera jedzie Fernando Gaviria z grupy Etixx – Quick Step (na zdjęciu z Czesławem Langem).

W ubiegłym roku etap z metą w Nowym Sączu zakończył się podwójnym polskim zwycięstwem. Wygrał Maciej Bodnar, a drugie miejsce zajął Kamil Zieliński i to on został wówczas liderem wyścigu. Dziś Bodnar pięknie walczy na trasach Tour de France, a Zieliński ściga się w peletonie Tour de Pologne. Wczoraj zajął dziesiąte miejsce na finiszu w Katowicach i zapowiedział, że nie odpuści także na dzisiejszym etapie.

Na trasie etapu z Zawiercia do Nowego Sącza znajduje się jedna Lotna Premia LOTTO – w Wadowicach, a także trzy Górskie Premie TAURON – Wysokie, Mystków i Kunów. Tuż przed wjazdem na rundę w Nowym Sączu  kolarze powalczą o Premię Specjalną Koral, a na pierwszym z trzech okrążeń znajduje Premia Specjalna FAKRO. Na metę kolarze powinni dotrzeć ok. 18.40