Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
06/12/2016 - 15:50

Pazgan szczęśliwy, że zapłacił 6 mln za 10 arów

W poniedziałek (5 grudnia) w kancelarii Anny Smal-Rajca został podpisany akt notarialny pomiędzy prezydentem Ryszardem Nowakiem, reprezentującym miasto Nowy Sącz, a prezesem Kazimierzem Pazganem, reprezentującym firmę Konspol Holding Sp. z o.o. Przedmiotem dokumentu była sprzedaż nieruchomości komunalnej znajdującej się przy ulicy Grottgera.

Za działkę o powierzchni 10,05 ara Konspol zapłacił z VAT-em 6 mln i 150 zł. To najwyższa w historii miasta cena za metr kwadratowy.

"Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak nie krył swojego zadowolenia z transakcji i tak znaczącego zasilenia budżetu miasta. Natomiast prezes firmy Konspol Holding sp. z o.o. Kazimierz Pazgan stwierdził, że jest szczęśliwy z dwóch powodów: po pierwsze, że transakcja umożliwia mu dalszy rozwój firmy, a po drugie, że pieniądze z tej transakcji zasilą budżet miasta, pozwalając na jego dalszy wspaniały rozwój" -  czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie UM.

**
Historię przetargu ustnego z 13 października opisaliśmy w serii artykułów. Cenę do niebotycznej wysokości z poziomu 170 tys. zł (cena wywoławcza) podbił przedsiębiorca Marek Poremba, pozostający od lat w sporze z Konspolem.  

Miasto mogło jeszcze więcej zarobić na tej działce, gdyby po dwóch godzinach licytacji (ponad 200 przebić) Marek Poremba nie musiał wyjść do toalety. Prowadzący przetarg dyrektor wydziału geodezji UM, Krzysztof Kurzeja, nie zgodził się zarządzić przerwy i stanęło na 5 mln zł z "hakiem".       

Po oddaleniu przez prezydenta Nowaka skargi Poremby na przebieg i wynik przetargu, a na długo przed wizytą u notariusza, Konspol zagrodził fragment ulicy Grottgera, o czym też informowaliśmy.  
(s), źródło: nowysacz.pl     
 
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018