Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
27/08/2016 - 20:15

Pannonica Folk Festival: Serbowie rządzą nad Popradem [Zdjęcia]

Trzy dni, jedenaście zespołów, bałkańska potańcówka, kino pod gwiazdami warsztaty dla dorosłych i dzieci. 4. Pannonica Folk Festival przyciągnęła do Barcic nie tylko kilkuset miłośników bałkańskich rytmów, ale także ludzi szukających niebanalnej rozrywki.

Gwiazdą drugiego dnia Pannoniki był Dejan Petrović Big Band z Serbii, niekwestionowana gwiazda muzyki Balkan Brass.

– Udało nam się zebrać budżet pozwalający na ściągnięcie do Barcic kilku gwiazd, na których wcześniej nie było nas stać: rumuński Mahala Rai Banda, Dejan Petrović Big Band z Serbii i Dzambo Agusevi Orchestra z Macedonii. Wszystkie są ikonami gatunku i doskonale są znane sympatykom takiej muzyki z jaką kojarzona jest Pannonica. Taki Dejan Petrović  w rodzinnej Serbii ma pozycję porównywalną z tą jaką w Polsce ma Edyta Górniak, Maryla Rodowicz  i Dawid Podsiadło... ale „razem wzięci”. Jest gwiazdą stale obecną w telewizji. Prosto z Barcic wraca do Belgradu, żeby nagrać kolejny koncert dla tamtejszej państwowej telewizji – mówił przed festiwalem Wojciech Knapik, organizator Pannoniki.

Klimat imprezy jest trudny do opisania, trzeba to wszystko zobaczyć, żeby się przekonać, że na kilku hektarach łąki w Barcicach nad Popradem można zrobić festiwal na międzynarodowym poziomie. Chapeau bas!

Zobacz: Festiwal Pannonica: Dzieci łagodzą obyczaje i bawią się tu na całego! [FILM]

(JB), fot. JB

Pannonica, fot. Janusz BobrekMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu