Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
15/01/2016 - 11:15

Opłatek seniorów z Osiedla Nawojowska [zdjęcia]

W styczniowy wieczór w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 1 w Nowym Sączu odbyło się już po raz dwunasty spotkanie noworoczne seniorów z Osiedla Nawojowska.

Licznie przybyłych powitała dyrektor szkoły Jadwiga Kopeć oraz Bogumiła Pawlikowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Nawojowska - organizator spotkania. Uroczystość uświetnili swoją obecnością  m.in. wiceprezydent miasta Wojciech Piech, proboszcz Parafii NSPJ o. Stanisław Jopek SJ oraz gromadka radnych miejskich na czele z przewodniczącą Rady Miasta Bożeną Jawor.   

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd  w wykonaniu chóru szkolnego, do którego chętnie włączyli się seniorzy i zaproszeni goście. Wspólne kolędowanie wprowadziło świąteczny nastrój, który podtrzymali uczniowie szkolnego kółka teatralnego. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie ukazujące odwieczny problem walki dobra ze złem, tym razem była to „Opowieść wigilijna”. Część artystyczną zakończyła wzruszająca pastorałka uświadamiająca zgromadzonym, że u każdego znajdzie się „puste miejsce przy stole”.
Natępnie popłynęły życzenia noworoczne...

W organizację i przygotowanie opłatka włączyło się wiele osób. I Przedstawienie z młodzieżą przygotowały Ewa Florek i Ewa Sudoł, oprawę muzyczną - Paweł Ferenc, oprawę plastyczną i scenografię  Beata Rola i Bogumiła Niemiec, a szkolny wolontariat pod kierunkiem Barbary Cabały i Joanny Mirek opiekował się przybyłymi na uroczystość seniorami.
MK
fot. organizatorzy

Opłatek seniorów z Osiedla Nawojowska [zdjęcia]


Dziękujemy za przesłanie błędu