Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
30/04/2016 - 13:05

Ogrody biblijne znowu otwarte dla turystów

Po zimowej przerwie Ogrody Biblijne w Muszynie otworzyły dziś swoje podwoje dla turystów. Tuż przed sezonem zostały odświeżone rzeźby i figury. Dosadzone też nowe rośliny.

Muszyńskie Ogrody Biblijne szybko stały się jedną z największych atrakcji turystycznych i obiektem, który ma charakter ekumeniczny. Zlokalizowane przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP  stały się szczególnym miejscem medytacji, modlitwy, dialogu oraz wypoczynku. 

Ich projekt opiera się na bazie zabytków, w skład której wchodzą kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, XVII wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz XIX - wieczna „stara plebania”. Integralną częścią ogrodu są rośliny charakterystyczne dla Ziemi Świętej, takie jak jednak krzewy liści laurowych, plamy daktylowe czy drzewa oliwkowe. Nie wszystkie jeszcze pojawią się na otwarcie sezonu. Ponieważ jeszcze w maju zdarzające się przymrozki  na razie są przechowywane krynickiej Pijalni Głównej.

Od chwili otwarcia obiekt cieszył się ogromną popularnością, zarówno wśród kuracjuszy, turystów jak i samych mieszkańców Muszyny. Oprowadzający zwiedzających przewodnicy z zaangażowaniem opowiadali czym są ogrody biblijne i pokazywali zwiedzającym ogrom pracy włożonej w ich zakładanie oraz pielęgnację. Ogromna w tym zasługa  jego pomysłodawcy, proboszcz muszyńskiej parafii ks. Paweł Stabach, architekt Zofii Włodarczyk, która ogród zaprojektowała i architeków krajobrazu Edyty i Andrzeja Buszków.

(ami)

fot: archiwumDziękujemy za przesłanie błędu