Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
25/04/2016 - 15:05

Nowy Sącz zaatakuje pneumokoki. Są na to pieniądze

Pół miliona złotych przeznaczył sejmik wojewódzki dla gmin i powiatów realizujących programy zdrowotne dotyczące profilaktyki zakażeń pneumokokami i dwieście tysięcy złotych na program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Wśród miast, które otrzymały dotacje znalazł się Nowy Sącz.

Opracowane w 2014 roku przez Województwo Małopolskie programy zakładają możliwość współrealizacji programu poprzez jednostki samorządu terytorialnego, które wyrażą zainteresowanie.

200 tys. zł na program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w Małopolsce trafi do pięciu jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski. W naszym regionie pieniądze na ten cel otrzyma jedynie powiat gorlicki . W sumie prognozowana pomoc pozwoli na zaszczepienie blisko tysiąca dwustu mieszkanek województwa małopolskiego.

Z kolei pięćset tysięcy złotych trafi do gmin i powiatów w ramach programu zdrowotnego dot. profilaktyki zakażeń pneumokokami w Małopolsce. Dotacje otrzymał między innymi Nowy Sącz, także Kraków i Tarnów. Program ma objąć ponad tysiące mieszkańców Małopolski.

(ami)

fot. sxc.huDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)