Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
24/06/2016 - 16:05

Nowy Sącz: Wiadukt przy ul. Kolejowej uszkodzony. Tor bocznicowy zamknięty, pociągi nie kursują

Wiemy już, jakie są skutki wczorajszego wjechania ciężarowego Mana pod wiadukt przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Niestety, są one poważne. Jak dowiedzieliśmy się uszkodzona została konstrukcja wiaduktu oraz tor bocznicowy. Tor został zamknięty. Pociągi po nim nie kursują. Na sąsiednim torze głównym, na linii Tarnów-Leluchów ruch pociągów odbywa się normalnie.

Wczoraj przed południem samochód ciężarowy marki Man (gruszka) wbił się pod wiadukt na ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Nie mogą pod nim przejeżdżać auta o wysokości powyżej 3,10 m.

Wiadukt kolejowy jest czytelnie oznakowany. Informują o nim znaki. Przez dwie godziny ruch samochodowy w tym miejscu był zablokowany. Później już odbywał się normalnie.

uszkodzony wiadukt na ul. Kolejowej

Już wczoraj sądecka policja informowała, że uszkodzone zostało przęsło wiaduktu oraz jeden z torów.

W czwartek zakres uszkodzeń oceniali specjaliści. Zapytaliśmy Dorotę Szalachę z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jakie uszkodzenia w konstrukcji wiaduktu spowodowało wczorajsze zdarzenie.

- Według wstępnych oględzin, uszkodzeniu uległa konstrukcja wiaduktu

stalowego oraz tor bocznicowy, stanowiący jedyną możliwość wjazdu na teren zakładu Newag (firmy produkującej składy) – poinformowała nasz portal Dorota Szalacha -

Uszkodzony wiadukt kolejowy na ul. KolejowejUszkodzenia są dość poważne, dlatego zdecydowano o zamknięciu toru bocznicowego. Zakres naprawy zostanie określony na podstawie zleconej ekspertyzy.

W związku z tym, że uszkodzeniu uległa konstrukcja wiaduktu na torze bocznicowym (wyciągowym), pociągi po tym torze nie kursują.

Po sąsiednim torze głównym, na linii Tarnów–Leluchów, nie ma ograniczeń w kursowaniu pociągów.

(MACH), Fot. (MACH), Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu