Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
07/02/2016 - 21:50

Nowy Sącz: Strzelcy urządzają się w nowej siedzibie

ZS Strzelec OSW Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz ma nową siedzibę. Trzy sale wykładowe strzelcy mają teraz w Gimnazjum nr 3 przy Królowej Jadwigi.

Na dziś OSW Strzelec liczy sobie 200 osób, a każda z sal wykładowych w nowej siedzibie może pomieścić 30 osób.

- Jeśli chodzi o siedzibę to mamy wydzieloną cześć piętra. Są tam trzy sale lekcyjne. W jednej robimy biuro i sale odpraw a w pozostałych sale wykładowe do pierwszej pomocy i  ogólnowojskowe. Komputery mamy.  Kilka osób już nas wsparło i będziemy się sukcesywnie urządzać.  Musimy zrobić wystrój wnętrz: powiesić dyplomy i tym podobne. No i oczywiście będziemy dokupować sprzęt szkoleniowy - mówi z nieukrywanym optymizmem szef jednostki Sławomir Szczerkowski zwracając się jednocześnie o wparcie sądeczan - Potrzebny nam jest szczególnie sprzęt do nauki pierwszej pomocy na przykład defibrylator treningowy. Nosze,  manekiny,  część już mamy, ale celem jest stworzenie takich bardzo profesjonalnych warunków. Pomieszczenia wynajmujemy od szkoły ale na bardzo dobrych warunkach.  zgodę na ich wynajęcie i pomoc przyszła że strony urzędu miasta także pomógł prezydent, dyrektor wydziału edukacji i radny Patryk Wicher.

Warto też dodać, że od kilku dni dowódcy kompanii i plutonów JS 2006 Nowy Sącz otrzymują służbowe laptopy. Sprzęt jednostka pozyskała od przyjaciół ze Straży Granicznej. Osoby zainteresowane wsparciem jednostki proszone są o kontakt za pośrednictwem 

ES [email protected]

Fot.: KS I archiwum OSW StrzelecDziękujemy za przesłanie błędu