Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/12/2016 - 16:40

Nowy Sącz: Ponad 200 osób na wigilii dla samotnych i potrzebujących

Sądecka wigilia dla osób samotnych i potrzebujących zorganizowana została w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej (tzw. Gastronom). Zebranym najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyli: proboszcz parafii św. Kazimierza ks. dr Jan Siedlarz, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor oraz wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, bo to jest ważne spotkanie. Chcę podkreślić jednoznacznie, że nie ma w Nowym Sączu ludzi lepszych i gorszych. Wszyscy jesteśmy równi, nie tylko wobec prawa, ale w stosunku do siebie. Wszyscy mamy poczucie godności, wszyscy mamy poczucie własnej dumy i tego, że coś jesteśmy warci i po coś na tym świecie jesteśmy – mówił podczas spotkania Jerzy Gwiżdż.

Obecny podczas tradycyjnej Wigilii proboszcz parafii św. Kazimierza ks. dr Jan Siedlarz odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, którymi następnie połamali się między sobą biorący udział w spotkaniu sądeczanie.

- Co roku z tą samą świeżością czytamy słowa, które przecież dobrze znamy: "Zwiastuję wam wielką radość, bo dziś narodził się wam Zbawiciel świata". To jedno sformułowanie wystarczy żeby człowiek mógł radować się i cieszyć się bliskością Boga, ale także bliskością drugiego człowieka. Bo w Świętach Bożego Narodzenia chodzi również o to, abyśmy się sami do siebie zbliżyli i abyśmy nasze relacje wzajemne doskonalili i uczynili relacjami miłości - powiedział ks. dr Jan Siedlarz. - Oby życzenia, które składamy sobie łamiąc się opłatkiem, choć w części się każdemu spełniły.

Władze miasta i uczestnicy spotkania otrzymali od sądeckich harcerzy betlejemskie światełko pokoju.

Tradycyjna wigilia dla potrzebujących została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej, Domy Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej 155 i 159 przy wsparciu Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Uczniowie „Gastronoma” nie tylko przygotowali pyszne potrawy, ale także zadbali o stronę artystyczną Sądeckiej Wigilii.

(oprac. JB), źródło i fot. nowysacz.pl

Ponad 200 osób na wigilii dla samotnych i potrzebujących


Dziękujemy za przesłanie błędu