Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
26/05/2016 - 12:45

Nowy Sącz: Policja interweniowała pod kościołem. Będą mandaty za udział w mszy św.?

Do niecodziennego incydentu doszło dziś w południe na al. Batorego w Nowym Sączu. Funkcjonariusze drogówki wystawili kilkanaście wezwań na komendę dla posiadaczy źle zaparkowanych aut, które m.in. uniemożliwiały prawidłowe zatrzymanie się autobusom komunikacji miejskiej.

Problem z parkowaniem w pobliżu kościoła kolejowego nie jest problem tylko w Święto Bożego Ciała. Kierowcy, którzy uczestniczą w mszach świętych, starają się tak zaparkować, żeby nie utrudniać ruchu (czasem na szerokim chodniku, czasem na skraju zatoczki autobusowej). Nie mają za wiele możliwości, bo sądeckie kościoły nie dysponują parkingami, a w mszach świętych uczestniczą tłumy. Tym razem ktoś „życzliwy” wezwał policję, aby zrobiła z parkującymi porządek.

Mieliśmy zgłoszenie i musimy interweniować. To nie nasza decyzja. Trochę rozumiemy tych ludzi, ale... – mówi jeden z policjantów.

Z drugiej strony proboszcz mógłby uczulić parafian, żeby prawidłowo parkowali. Dziś jest święto i można było nawet wyłączyć z ruchu którąś z bocznych ulic i przeznaczyć ją na parking – dodaje drugi.

Co dzieje się dalej: przeczytaj o reakcjach na interwencję policji

Jak się okazuje „policjant też człowiek”, ale większość przechodzących obok ludzi nie kryła oburzenia.

Stanąłem na samym końcu zatoczki, wiec komu mogę zagrażać? Nie rozumiem tej złośliwości? – mówi jeden z pechowych kierowców, który na Mszę Bożego Ciała wybrał się z żona i dwójką małych dzieci.

Wszyscy posiadacze źle zaparkowanych aut dostali pilne wezwanie na komendę. Grożą im mandaty – minimum 100 zł. Pobliski parking przy Cenrum Medycznym Batory był w dwóch trzecich pusty.

A co o problemie z parkowaniem w Nowym Sączu, nie tylko w niedzielę pod kościołami, myślą nasi Czytelnicy?

(JB)
Fot. JB
Masz dla nas temat? Napisz: [email protected]

Nowy Sącz: Policja interweniowała przed kościołem. Będą mandaty za udział w mszy?, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu