Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
23/12/2016 - 10:50

Nowy Sącz: Pasterka z zespołem Lachy i pod gołym niebem

Pasterka - msza święta odprawiana o północy w noc Bożego Narodzenia, to jeden z najważniejszych elementów świętowania dnia przyjścia Jezusa na świat. Tradycyjnie – ta najpiękniejsza, ubogacona przez zespół Lachy, zgromadzi mieszkańców naszego regionu w sądeckim Skansenie.

Niezwykła, regionalna oprawa muzyczna, którą tworzy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy”, od wielu już lat przyciąga w Noc Bożego Narodzenia do Skansenu w Nowym Sączu. Nie inaczej będzie tym razem. W wykonaniu Lachów usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Pasterka w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w sądeckim Parku Etnograficznym rozpocznie się o godz. 22.

Tradycyjnie o północy Pasterka zostanie odprawiona we wszystkich sądeckich kościołach. Po jej zakończeniu w bazylice św. Małgorzaty wierni połamią się opłatkiem i będą składać sobie świąteczne życzenia.

Msza pasterska zostanie odprawiona także na os. Nawojowska, na dziedzińcu przy Szkole Podstawowej nr 15. To pomysł o. Stanisława Jopka SJ – proboszcza parafii kolejowej. Na wspólną Eucharystię pod gołym niebem ojcowie jezuici zapraszają o godz. 22. 

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu