Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
22/04/2016 - 09:25

Nowy Sącz: Osiedle Piątkowa doczeka się wody? Najpierw dostanie siłownię

Podczas ostatniej sesji radna Teresa Krzak reprezentująca osiedle złożyła interpelację w sprawie trzech kluczowych dla mieszkańców zagadnień: zagospodarowania boiska, wodociągu i regulacji potoku Łubinka. Jak mało kiedy prezydent Ryszard Nowak odpowiedział już na sesji.

- Siłownia na świeżym powietrzu, na terenie obiektu sportowego, jego środkowej części będzie realizowana już teraz. A jeżeli chodzi o budynek - ten, który istnieje musi zostać rozebrany. Rozważamy taką możliwość, żeby powstał tam budynek składający się z pewnych elementów. Może się uda zrealizować to w tym roku.  

Bardziej priorytetowa jest natomiast dla prezydenta kwestia dostawy wody. - Chciałbym rozwiązać problem wody na osiedlu Piątkowa kompleksowo, tak by w przyszłym roku te miejsca, które rzeczywiście są bez wody były objęte projektem Sądeckich Wodociągów i jego budową - podkreślał samorządowiec.

A przypomnijmy, że jeszcze niedawno pisaliśmy na temat bezskutecznych starań w tym zakresie mieszkańców budynków przy ul. Piątkowskiej, którym sugerowano nawet, że ze względów technicznych i ekonomicznych, powinni zastanowić się do wpięcia w sieć gminy Chełmiec.

Równie zdecydowana była odpowiedź w sprawie regulacji potoku Łubinka. Pobliscy mieszkańcy od dawna deklarują, że oddadzą swoje grunty niezbędne do realizacji tego projektu, bo RZGW cały czas twierdzi, że nie może go zacząć bez regulacji kwestii własnościowych . - Jeśli chodzi o regulację Łubinki, to powiem zwrotnie do RZGW. Jeżeli RZGW zadeklaruje, że wykona regulacje Łubinki, to ja wtedy zwrócę się do wysokiej rady o wykup tego terenu. A nie odwrotnie. Nie będę kupował i czekał dziesięć lat, jak ono coś zaczną robić.

ES [email protected]

Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu