Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
17/10/2015 - 11:25

Nowy Sącz: Odmówili różaniec za posłów i senatorów RP

Ponad setka osób w piątkowy wieczór (16 października) pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odmówiła różaniec w intencji Ustawodawców RP. Akcję modlitewną zorganizowało Stowarzyszenie „Ojcowi w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny” we współpracy z parafią św. Małgorzaty i 23. Męskiego Plutonu Różańca im. gen. Augusta Fieldorfa ”Nil” w Nowym Sączu.

Na wstępie Paweł Bogdanowicz z Wielogłów, prezes Stowarzyszenia „Ojcowie w Obronie  Dzieci i Integralności Rodziny” przypomniał, że 16 października przypada 37. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową  i że przez 27 lat św. Jan Paweł II był duchowy przywódcą narodu polskiego, budząc go do wolności, godności i prawdy.  Bogdanowicz  przypomniał też list pasterski prymasa  Augusta Hlonda z 1923 roku „O chrześcijańskich zasadach życia państwowego”, podkreślając, że obecnie rodzina jest celem ataków, wychodzących także z polskiego Sejmu.

- Przykro jest dla na chrześcijan – mówił Paweł Bogdanowicz  - że w Ojczyźnie  św. Jana Pawła  II znalazły się takie siły polityczne i intelektualne, które promując niby nowe, a przecież dobrze  nam znane stare ideologie, na powrót chcą wyrugować etykę chrześcijańską z  przestrzeni  publicznej, chcą zagłuszyć sumienie człowieka, zdeprawować i zniewolić naród. Przed takim scenariuszem budowy społeczeństwa, państwa, papież Jan Paweł II przestrzegał w przemówieniu do polskich parlamentarzystów w 1999 roku słowami: <Historia  uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm>”.

- Stąd nasza inicjatywa i nasze zaproszenie do modlitwy różańcowej za ustawodawców Rzeczypospolitej – tłumaczył  prezes Stowarzyszenia Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny.  - Siła modlitwy różańcowej ma tak wielka moc, że jest w stanie przemieniać ludzkie serca i umysły, wskazując człowiekowi właściwą drogę. Módlmy się do naszej Matki Królowej za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II a także za wstawiennictwem wszystkich błogosławionych i świętych, aby w naszej ojczyźnie ustawodawcy umieli z odwaga i mężnie stawać w obronie wiary, godności człowieka i integralności rodziny.

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi modlono się na sądeckim Rynku o dary Ducha świętego dla posłów i senatorów Rzeczpospolitej.  O godzinie  21 odmówiono Apel Jasnogórski.    

Na koniec odśpiewano „Barkę”, ulubioną piosenkę oazową Karola Wojtyły, po czym zebranych pobłogosławiła dwóch kapłanów: ks.prałat Kazimierz Starzec, emerytowany proboszcz Wielogłów i ks. Andrzej  Mulka z parafii farnej.

Modlitwa zgromadziła nie tylko mężczyzn. Były wiele par małżeńskich, niektóre przyszły z dziećmi.

(HSZ)

Fot. własne    

Różaniec w intencji Ustawodawców RPMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu