Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
23/05/2016 - 14:15

Nowy Sącz: Od zatrzymanego złodzieja do skradzionych „fantów”

U trzech mieszkańców gminy Łabowa policja znalazła sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia, które zostały skradzione z samochodów. Przestępstw tych dokonywał 32-letni sądeczanin. Urządzenia odzyskane przez mundurowych warte są piętnaście tysięcy złotych.

Funkcjonariusze znaleźli „trefny towar” u mieszkańców podsądeckiej gminy. Jak nas poinformowała sierż. szt. Justyna Basiaga, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu kupili oni te przedmioty od 32-letniego sądeczanina, który został zatrzymany przez policjantów 13 kwietnia br.

Od złodzieja do skradziony fantów

Trzydziestodwulatek usłyszał wtedy aż trzydzieści osiem zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego oraz tatrzańskiego. Włamywacz z upodobaniem kradł z pojazdów sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia.

Sądeccy policjanci pracowali nad tą sprawą przez wiele tygodni prowadząc między innymi działania operacyjne. Była ona dosyć trudna, bo przy zatrzymanym 32-latku funkcjonariusze nie znaleźli wówczas żadnych przedmiotów pochodzących z tego przestępczego procederu.

Od złodzieja do skradzionych fantów

Policjanci sprawdzali każdą napływają informację. Po przysłowiowej „nitce do kłębka” natrafili na trop, który doprowadził ich do trzech mieszkańców gminy Łabowa.

- Jeden z nich już usłyszał zarzut paserstwa – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji

Policjanci nadal pracują nad odzyskaniem pozostałego sprzętu, który skradł 32-letni Sądeczanin.

(MACH)

Fot. KMP w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach