Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
11/07/2016 - 10:45

Nowy Sącz: Nie jest zasadne tworzenie nowych świetlic dla dzieci

W sprawie utworzenia kolejnych świetlic środowiskowych interpelował na ostatniej sesji radny Grzegorz Fecko. Samorządowiec wnioskował też o dodatkowe wynagrodzenie dla zarządów osiedli zaangażowanych osobiście w opiekę nad dziećmi podczas akcji „Bezpieczne wakacje”. Urząd odpowiedział: nie.

Tylko 15 z 25 sądeckich osiedli ma swoje świetlice. Tam, gdzie ich nie ma, bez dodatkowego wynagrodzenia koordynacją zajęć w ramach miejskich programów „Bezpieczne ferie” czy „Bezpieczne lato” zajmują się przewodniczący zarządów osiedli.

I to w ich imieniu Grzegorz Fecko wnioskował o uruchamianie kolejnych świetlic i podpisanie z przewodniczącymi dodatkowych umów o dzieło/zlecenia, tak by zapłacić im za dodatkową pracę.

Miasto oficjalnie ustosunkowało się do propozycji.

- Nie jest zasadne tworzenie nowych świetlic tylko z powodu organizacji letniego czy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży - czytamy w dokumencie podpisanym przez prezydenta Ryszarda Nowaka.

Polityk zwraca uwagę, że działające obecnie świetlice obejmują  z powodzeniem swoim zasięgiem dwie sąsiadujące dzielnice. Na przykład świetlica przy ul. Freislera - osiedle Wojska Polskiego i Gorzków. To gwarantuje odpowiednią frekwencję.

Jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, Nowak zapewnia, że szefowie osiedli, którzy zasygnalizują brak rąk do pracy czy przeciążenie obowiązkami podczas wakacji czy ferii, wspierani są wykwalifikowaną kadrą organizowaną przez Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej.

- Utworzenie kolejnych świetlic środowiskowych wiąże się z kosztami lokalu, ale też całorocznymi kosztami wyposażenia i kosztami osobowymi - podkreśla prezydent.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu