Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
13/06/2016 - 15:00

Nowy Sącz: MPK ma nowy rozkład jazdy. Sprawdź, gdzie nie dojedziesz

Na części linii zmieni się częstotliwość przejazdu autobusów, część linii jest zawieszona. MPK ma nowy rozkład jazdy. Będzie więcej autobusów do Starego Sącza, wożących pasażerów na starosądeckie stawy.

Zmiana rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej przed latem, to już stały element pracy przewoźnika. W sezonie ruch związany z obsługą szkół niemal zamiera, tłoczno się za to robi na liniach obsługujących tereny związane z wypoczynkiem i turystyką.

- Będzie wzmożony ruch autobusów Nowy Sącz - Stary Sącz, starosądeckie stawy, bo rzeczywiście latem ruch na tej linii jest ogromny. Zawieliśmy na razie linię numer 10 na Popowice. Trwa tam remont mostu - mówi Andrzej Górski, dyrektor MPK.

Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładzie znaleźć można stronie przewoźnika.

Choć nie ma przepisów regulujących wysokość temperatury w autobusach, to większość aut jeżdżących w taborze MPK ma klimatyzację lub system, który pozwala na wymuszenie cyrkulacji powietrza w środku.

Trwa przegląd techniczny tych urządzeń, że szczególnym uwzględnieniem komfortu pracy kierowców. Latem obowiązują te same ulgi dla pasażerów, co poza sezonem, a MPK nie planuje zmian cen biletów w najbliższym czasie.

ES [email protected]

Fot.:archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)