Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
08/12/2015 - 10:05

Nowy Sącz: Mikołajki na osiedlu Nawojowska [zdjęcia]

W grudniowy wieczór najmłodsza grupa wiekowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 jak co roku odwiedziła dom Mikołaja, który był pełen prezentów, elfów i bajecznej magii przygotowania do świąt.

Wspólnie z panią Mikołajową dzieci oczekiwały na Mikołaja. Śpiewano piosenki, rozwiązywano  zagadki, ale także poznawano legendy i tradycje związane z mikołajkami na całym świecie. Pani  dyrektor Jadwiga Kopeć bardzo starała się wspierać dzieci w oczekiwaniu na  zaginionego św. Mikołaja. Aż przy dźwiękach dzwoneczków i piosenek przybył oczekiwany gość i wręczał przygotowane przez elfy prezenty.

Każde dziecko mogło usiąść na kolanach Mikołaja i porozmawiać z nim, a nawet te odważniejsze mogły dotknąć pastorału i przynoszącej szczęście laski. Przez cały rok szkolny pomocnicy Mikołaja – Elfy detektywi „obserwowały” dzieci i przekazały raport Mikołajowi o każdej klasie… Zabawa była bardzo wesoła, bawili się wszyscy – rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim doskonale bawiły się wszystkie dzieci.

Dobrymi Elfami, które przygotowały paczki dla wszystkich dzieci byli rodzice poszczególnych klas, ale były także paczki ufundowane wzorem lat poprzednich przez Zarząd Osiedla Nawojowska wraz z przewodniczącą Bogumiłą Pawlikowską i radnym Tadeuszem Gajdoszem. W paczkach tych były słodkie upominki najbardziej lubiane przez dzieci, dla każdego dziecka z klas najmłodszych.
Bogumiła Pawlikowska
Więcej:  www.nawojowska.pl

Fot. Mirosław Kwolek

Nowy Sącz: Mikołajki na osiedlu Nawojowska


Dziękujemy za przesłanie błędu