Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
22/10/2016 - 08:35

Nowy Sącz: Medale KEN dla nauczycieli

W Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Małopolskiego Kuratora Oświaty.

- Gratuluję wyróżnionym nauczycielom – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wasza wieloletnia praca z uczniami i trud wychowawczy jest doceniany przez władze oświatowe. Jestem dumny z pedagogów, dla których najważniejszy jest uczeń i którzy poświęcają często swój wolny czas, aby doskonalić umiejętności młodych ludzi.

Dzień Edukacji Narodowej to dzień, w którym składamy nauczycielom podziękowania za ich trud i wychowywanie młodych pokoleń. Bycie nauczycielem to powołanie do trudnej pracy, do niejednokrotnie pracy niedocenianej. Jestem przekonany, że należy się Państwu wyjątkowy szacunek. Nauczycie od zawsze był autorytetem, wzorem zarówno dla rodziców jak i dzieci - powiedział prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Dziękuję wszystkim tym, którzy ten trud podejmują, starając się by sądecka edukacja była na bardzo wysokim poziomie. Cieszy mnie to, że w Małopolsce jesteśmy postrzegani, jako jedni z najlepszych i mam nadzieje, że tak będzie nadal. Gratuluję tym którzy dzisiaj otrzymają nagrody. To dowód, że ministerstwo i kurator dbają o to, aby wasza praca została doceniona - dodał.

Nagrody i medale wręczała Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. Wcześniej odczytała ona zebranym list od premier Beaty Szydło

"Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję serdeczne gratulacje i podziękowanie za Państwa troskę o poziom kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń uczniów.Praca nauczyciele ma szczególny charakter, wymaga wyjątkowych predyspozycji i wiary w to, co się robi. Doświadczeni nauczyciele często mówią o sobie, że urodzili się z powołaniem do tego zawodu. Każdy pedagog wie, jak istotna oprócz przekazywanej wiedzy jest osobowość nauczyciela i zdolność wzbudzania w uczniach szacunku i zaufania. Drodzy nauczyciele! Polska potrzebuje obywateli światłych i pracowitych,odpowiedzialnych za wspólne dobro. Wiem, że swoją codzienną pracą przyczyniacie się do tego. Życzę wam satysfakcji z wykonywanej pracy oraz dobrego kontaktu z młodzieżą" - napisała do sądeckich nauczycieli Beata Szydło.

Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Małopolskiego Kuratora Oświaty wręczono 31 sądeckim nauczycielom.  

Wśród zaproszonych gości byli także Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Dariusz Leśniak – dyrektor sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty, a także Jerzy Nalepka – wicestarosta gorlicki i Mieczysław Uryga – wicestarosta limanowski.

oprac. (KB)

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, UM w Nowym Sączu

fot. Starostwo Powiatowe (Maria Olszowska)Dziękujemy za przesłanie błędu