Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
02/12/2015 - 14:10

Nowy Sącz: III Miejski Dzień Integracji Uczniów

Zajęcia plastyczne i spektakl teatralny umiliły sądeckim dzieciom z klas integracyjnych III Miejski Dzień Integracji Uczniów.

Miejski Dzień Integracji Uczniów obchodzony jest w Nowym Sączu 2 grudnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Dziś od rana uczestnicy imprezy brali  udział w warsztatach integracyjnych i plastycznych, w trakcie których wykonane zostały piękne ozdoby choinkowe. Potem z Miasteczka Multimedialnego przeniesiono się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie uczniów i ich opiekunów przywitał prezydent Ryszard Nowak.

To ważny dzień dla wszystkich, którzy tej integracji potrzebują. Jest to dowód na to, że dostrzegamy potrzeby dzieci i osób niepełnosprawnych. Nie staramy się im pomagać tylko od święta. Na co dzień staramy się, żeby odczuwali życzliwość i czuli się jak pełnoprawni, młodzi ludzie – mówi Ryszard Nowak,

Inicjatorem Miejskich Dni Integracji Uczniów jest Janusz Chruślicki, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2 (Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi) im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu. W ciągu roku uczniowie mogą zgłaszać pomysły, jak chcieliby spędzić ten dzień za rok (następny 2 grudnia 2016), a prezydent, Leszek Langer, dyrektor Wydziału ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych, i urzędnicy postarają się spełnić ich oczekiwania.

Dziś jedną z niespodzianek był specjalistyczny rower, który od  prezydenta Nowaka otrzymał Adam Dmochowski. Później wszyscy obejrzeli spektakl teatralny „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, w reżyserii Małgorzaty Stobierskiej, przygotowany przez Grupę Teatralną „Cudoki-Szuroki” z Miejskiego Ośrodka Kultury.

(JB)
Fot. JB

III Miejski Dzień Integracji Uczniów, fot. Janusz Bobrek
Dziękujemy za przesłanie błędu