Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
20/10/2016 - 09:25

Nowy Sącz: Chcieli zapłacić rachunek telefoniczny, ale ... nie mogli

Ludzie nie płacą rachunków bo zapominają, czy mają jakieś kłopoty finansowe. Choć zdarza się, że płatność chcą uregulować, ale … nie mogą.

Historia naszego Czytelnika:

Kilka tygodni temu, bliska mi osoba znalazła się w szpitalu i do tej pory nie odzyskała przytomności. Kiedy już minął pierwszy szok z tym związany, zaczęliśmy porządkować codzienne sprawy, przede wszystkim rachunki. O ile z fakturami, które przychodzą w formie tradycyjnej nie było problemu, o tyle już z opłatą za telefon komórkowy, problem się pojawił. Tu o wystawieniu rachunku informuje sms. Niestety telefon się rozładował, a my nie znamy kodu PIN. Wydawało nam się, że informację o fakturze – kwotę i numer rachunku bankowego, na który trzeba wpłacić pieniądze, uzyskamy od ręki. Niestety – jest Ustawa o Ochronie Danych Osobowych i pracownik punktu obsługi klienta nie mógł nam pomóc. Dzwoniliśmy na infolinię, też nic …

***

Komentarz autora

Sprawę udało się pozytywnie załatwić dzięki pomocy Miejskiego Rzecznika Konsumentów Leszka Jastrzębskiego. Sytuacja jednak daje do myślenia. Jesteśmy coraz bardziej online. Rachunki otrzymujemy  na pocztę e-mail, a dostęp do konta chronimy wyszukanymi hasłami. To wszystko jest oczywiście potrzebne. Może jednak warto udostępnić te hasła osobie godnej zaufania – małżonkowi, mamie, bratu … Tak na wszelki wypadek, aby potem nie było problemów.

Zobacz też: Dzwonią do Sądeczan i wmawiają, że wygrali odkurzacz

(KB)

Fot. sxc.hu

Dziękujemy za przesłanie błędu