Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
10/01/2016 - 16:30

Nowe pojazdy dla sądeckich i gorlickich policjantów

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach wzbogaciły się o nowe pojazdy. Obydwie jednostki otrzymały po jednym samochodzie terenowym marki Mitsubishi Pajero i po jednym quadzie z przyczepą.

Sześć zestawów takich pojazdów zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Samochód osobowo-terenowy Mitsubishi Pajero i quad z przyczepą transportową niezbędny do prowadzenia patroli i działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego otrzymały: Komenda Wojewódzka Policji oraz Komisariat Wodny KWP w Krakowie, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu i Komendy Powiatowe Policji w Nowym Targu, Zakopanem, Suchej Beskidzkiej oraz w Gorlicach.

samochód i quad dla sadeckiej i gorlickiej policji

Pojazdy zostały zakupione dzięki między innymi dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dofinansowanie wynosiło 1 382 583,75 złotych.

- Zakup nowych pojazdów przyczyni się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów – informuje małopolska Policja.

Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny parków narodowych i krajobrazowych, rezerwatów przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna.

samochód i quad dla sadeckiej i gorlickiej policji

Samochody będą również wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych związanych głownie z klęskami żywiołowymi, między innymi podczas powodzi

Ponadto dzięki nowym samochodom podniesie się jakość i efektywność akcji poszukiwawczo-ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi na obszarze województwa małopolskiego.

Z otrzymanego samochodu oraz quada cieszy się komendant powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik.

Pojazdy dotarły do tej jednostki pod koniec ubiegłego tygodnia.

- To bardzo duże wsparcie dla naszej jednostki – mówi szef gorlickiej Policji. – Samochód terenowy będzie wykorzystywany przez policjantów „drogówki”, zaś quad przez służby dzielnicowych oraz przez funkcjonariuszy pełniących służbę w Sezonowym Posterunku Wodnym w Klimkówce. Na taki zakup nasza jednostka nie mogłaby sobie pozwolić.

Opr. (MACH)

Źródło: własne, malopolska.policja.gov.pl

Fot.Zespół prasowy KWP w Krakowie.

nowe samochody i quady dla sądeckiej i gorlickiej policji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe