Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
18/06/2016 - 06:55

Niepełnosprawni modlą się za swego przyjaciela, kardynała Macharskiego

Za działalność społeczną i charytatywną kardynał Macharski otrzymał honorowe obywatelstwo wielu miast. Jest też laureatem Medalu św. Brata Alberta i Orderu Uśmiechu, o które to odznaczenia wystąpili niepełnosprawni, którzy teraz modlą się o zdrowie za swojego chorego przyjaciela

W wigilię uroczystości św. Brata Alberta odbyły się  w placówce macierzystej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach k. Krakowa doroczne Dni Patrona Fundacji. Zgromadziły one kilkaset osób niepełnosprawnych i ich rodziców oraz przyjaciół i dobroczyńców. Rozpoczęła je msza św. koncelebrowana w intencji ciężko chorego ks. kardynała Franciszka Macharskiego, który w tym dniu przechodził  poważną operację kręgosłupa. Ksiądz Kardynał związany jest z Fundacją od początku jej istnienia, czyli od prawie 30 lat. Wspiere ustawicznie tak placówkę macierzystą, jak i jej filie rozsypane po całej Polsce. Za swoją ogromną życzliwość, a także skromność i pogodę ducha, jest on bardzo kochany przez niepełnosprawnych i ich rodziców, którzy  traktują go jako prawdziwego przyjaciela.

Za działalność społeczną i charytatywną kardynał Macharski w 2002 r. otrzymał honorowe obywatelstwo gminy Zabierzów, na terenie, której znajdują się Radwanowice, a w latach następnych obywatelstwo m.in. Chrzanowa, Libiąża, Trzebini i Chełmka. Jest też laureatem Medalu św. Brata Alberta i Orderu Uśmiechu, o które to odznaczenia wystąpili podopieczni Fundacji im. Brata Alberta.

Po mszy św. odbyła się część artystyczna w wykonaniu niepełnosprawnych uczestników Świetlicy Terapeutycznej (obchodzącej jubileusz 15-lecia swej działalności)  oraz aktorów z zespołu teatralno-muzycznego "Prawie na serio" z Warsztatów Terapii Zajęciowej, który wystąpił prapremierę sztuki "Chleby św. Szymona z Lipnicy" (reżyseria: Jacek Nikorowicz i Małgorzata Godek.

(m)

fot:YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)