Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
11/10/2016 - 12:45

Nie ma wyborów uzupełniających w Łomnicy-Zdroju. Maria Adamuszek nową radną

Maria Adamuszek, mieszkanka Łomnicy-Zdroju została nową radną Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Ponieważ była jedyną kandydatką ubiegającą się o ten mandat, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Wyborczego, w tej miejscowości nie zostaną przeprowadzane wybory uzupełniające.

Nowa radna będzie w piwniczańskim samorządzie reprezentowała mieszkańców dolnej części Łomnicy-Zdroju. W Radzie Miasta i Gminy zastąpi ona Katarzynę Gargulę, która w listopadzie 2014 roku została wybrana radną z okręgu wyborczego nr 12, a w sierpniu tego roku zrezygnowała z mandatu.

W związku z zaistniałą sytuacją wojewoda małopolski zarządził wybory uzupełniające w części Łomnicy-Zdroju. Miały one odbyć się 6 listopada br.

Okazało się jednak, że w okręgu wyborczym nr 12 Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała tylko jednego kandydata na radnego.

Zobacz także: "Nadpopradzkie serca" dla Darka. I Ty możesz pomóc. Przyjdź na koncert 

Komitet Wyborczy Wyborców Majka zgłosił kandydaturę Marii Adamuszek. W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów była równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie art. 380 KW, wybory uzupełniające we wspomnianym okręgu nie odbędą się.

Jak informuje Miejska Komisja Wyborcza w Piwnicznej-Zdroju zarejestrowaną kandydatkę uznaje się za wybraną radną.

Nie będzie wyborów w Łomnicy. Nowa radna

- Szóstego listopada, a więc w dniu, w którym miały odbyć się wybory uzupełniające sądecka Delegatura Krajowego Biura Wyborczego otrzyma protokół o obsadzeniu mandatu radnego w Łomnicy-Zdroju – powiedział portalowi Sądeczanin.info Włodzimierz Grucela, sekretarz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój.

Maria Adamuszek złoży uroczyste ślubowanie na pierwszej sesji Rady Miasta i Gminy wyznaczonej po 6 listopada br.

Udało się nam porozmawiać z nową radną. Zapytaliśmy ją, dlaczego zdecydowała się kandydować do Rady Miasta i Gminy.

- Lubię pracować dla mieszkańców – powiedziała portalowi Sądeczaninowi.info nowa radna.

Zobacz także: Radna z Łomnicy-Zdroju zrezygnowała z mandatu. W listopadzie wybory uzupełniające!

Maria Adamuszek urodziła się w Łomnicy-Zdroju. Ma 57 lat, męża (wojskowy już na emeryturze) i czworo dorosłych dzieci. Przez wiele lata pracowała w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Piwnicznej-Zdroju. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą (firmę handlowo-usługową). Przez wiele lat była także przewodniczącą Rady Rodziców w miejscowej szkole podstawowej, a potem stała na czele Rady Rodziców w Gimnazjum w Łomnicy. Jest współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia „Młoda Łomnica”.

(MACH), Fot. Dariusz Izworski (UMiG Piwniczna-Zdrój). - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu