Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
08/12/2015 - 09:30

Nadleśnictwo Nawojowa rusza ze sprzedażą choinek

Świerki w cenie od 13 złotych, jodły od 18 złotych za metrowe drzewko będzie można kupić już od 17 grudnia w siedzibie Nadleśnictwa Nawojowa. Choinki od 3,5 do 5 metrów mają kosztować do 120 złotych.

Sprzedaż detaliczna choinek jodłowych i świerkowych prowadzona będzie od 17 do 23 grudnia (codziennie z wyjątkiem niedzieli)  w godzinach od 8.00 do 16.00 na podwórku siedziby Nadleśnictwa Nawojowa przy ulicy Nawojowskiej 229. Sprzedaż detaliczna obejmuje choinki maksymalnie do 3 sztuk dla jednego kupującego. - Jeśli będzie takie zapotrzebowanie codziennie będziemy dowozić nowe drzewka - zaznacza nadleśniczy Zbigniew Gryzło. Nie będzie jednak mozliwości rezerowania drzewek telefonicznie.

To ograniczenie wynika przede wszystkim z faktu, że i hurtownicy usiłowali skorzystać na warunkach preferencyjnych, które stworzono przede wszystkim z myślą o mieszkańcach i odsprzedawali drzewka drożej juz pod innym szyldem.

Dzięki akcjom legalnej sprzedaży drzewek leśnicy notują coraz mniej przypadków nielegalnej wycinki.

Każdy zakup w siedzibie Nadleśnictwa jest  potwierdzany stosownym dokumentem potwierdzającym legalne pochodzenie choinki. Warto przy okazji nadmienić, że policja ma prawo w okresie około świątecznym kontrolować osoby przewożące lub sprzedające drzewka i domagać się wspomnianych dokumentów.

ES e.stachura(@)sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)