Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
09/12/2016 - 20:25

Na Starym Mieście gościł dziś Mikołaj [Zdjęcia] Bo na tym osiedlu dzieci są najważniejsze

Na osiedlu Stare Miasto zarząd rokrocznie zaprasza do siebie Mikołaja. - Bo na tym osiedlu najważniejsze są dzieci – podkreśla przewodniczący Przemysław Gawłowski, który wraz z resztą zarządu osiedla przygotował ponad 200 paczek.

Radości nie było końca. Maluchy bezpardonowo wdrapywały się na kolana Mikołaja by jeszcze raz zapewnić, że mijającego roku były wyjątkowo grzeczne.

Każdy z milusińskich czekał grzecznie na swoją kolejkę. A my podpytywaliśmy je przy okazji, co chciałby zobaczyć pod choinką i czy stosowny list do Mikołaja został już wysłany.

Zobacz też: Czy to jedyny Mikołaj do wynajęcia w Nowym Sączu? Nawet jeśli, to z wielkimi tradycjami

- Mikołaj to już nasza tradycja. Dzień dziecka organizują wszyscy w całym mieście, dlatego my kładziemy nacisk właśnie na Mikołaja. Paczki mamy dzięki naszym sponsorom. Mam już dwóch od lat sprawdzonych, ale nazwisk nie ujawnię, bo chcą pozostać anonimowi. W tym roku święto przygotowaliśmy z pieniędzy, które zarząd dostaje od Urzędu Miasta. A już 19 stycznia w licznym gronie – bo co roku wygląda to jak małe wesele – stu pięćdziesięciu, dwustu osób spotkamy się na tradycyjnym spotkaniu noworocznym – mówi Przemysław Gawłowski.

Przewodniczący podkreśla, że nic tak nie integruje mieszkańców jak wspólne spotkania: te młodszych z rodzicami i tych starszych.

ES [email protected] Fot: ES i KS

Mikołaj na Starym Mieście


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)