Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
23/09/2015 - 13:45

Na Słowację można już jechać nowym mostem granicznym w Piwnicznej

Dziś (23 września) do ruchu publicznego został włączony nowy most graniczny Piwniczna-Zdrój - Mniszek n/ Popradem na rzece Poprad. Oficjalne otwarcie mostu nastąpi 2 października.

Od dziś na Słowację można jechać nowym mostem granicznym na rzece Poprad. Most został włączony do ruchu bez oficjalnego otwarcia, które będzie miało miejsce 2 października br.

Budowa mostu granicznego wymagała podpisania umowy pomiędzy Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Słowackiej. Umowa została podpisana 23 listopada 2004 r. w Ostrawie.

Budowę mostu rozpoczęto w 2012 r. po stronie słowackiej. Ze względu na prowadzenie prac równolegle na terytorium dwóch państw oraz na specyfikę prowadzonej budowy i wynikające z tego zagrożenia inspekcja pracy objęła to zadanie inwestycyjne stałym nadzorem. Specyfika budowy obiektu mostowego, który stanowił most nad rzeką Poprad z estakadą od strony Słowacji i wiaduktem nad koleją oraz drogą wojewódzką od strony Polski, polegała w głównej mierze na konieczności prowadzenia jej nad czynną dla ruchu samochodowego drogą komunikacyjną i czynną linią kolejową o charakterze międzynarodowym a także w bezpośrednim sąsiedztwie innej budowy - drogi dojazdowej do mostu prowadzonej przez innych wykonawców. Na budowie występowało szereg zagrożeń charakterystycznych dla tego typu obiektów oraz dodatkowe związane z miejscem realizacji inwestycji.

Budowa mostu granicznego na Popradzie została przeprowadzona bez wypadków przy pracy.

Oficjalne otwarcie mostu nastąpi w piątek 2 października.

(P)

Źródło: piwniczna.pl, infor.pl

fot. własneDziękujemy za przesłanie błędu