Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
23/05/2016 - 10:45

Mszalnica w Łagiewnikach. Strażacy, orkiestra, cała wieś [zdjęcia]

Mszalnica zaskoczyła pielgrzymów z innych części Polski, zaskoczyła duchownych obecnych w Łagiewnikach. W minioną niedzielę kilkuset mieszkańców Mszalnicy, gm. Kamionka Wielka, pielgrzymowała do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Podczas uroczystej mszy św. przyjęto akt zawierzenia mieszkańców Mszalnicy Bożemu Miłosierdziu.

Siostra Elżbieta Siepak ZMBM, rzecznik Sanktuarium, z racji pełnionej funkcji przyzwyczajona do różnych grup, tym razem też była pod wrażeniem. Zamierzała w kilku słowach "plenerowo" powitać, wspomnieć o św. Faustynie i ojcu Andraszu. Spotkanie przełożyło się z kilku na kilkadziesiąt minut. Pielgrzymi chcieli słuchać i słuchali.
Straż Pożarna,  zespół "Mszalniczanie" pod przewodnictwem ks. prałata Józefa Głowy z kwiatami i modlitwą udali się również na grób ojca Józefa Andrasza na Cmentarzu Rakowickim. O. Andrasz to spowiednik Siostry Faustyny w jej ostatnim, krakowskim okresie, pochodził  z Wielopola k. Nowego Sącza.  
Ostatnim punktem pielgrzymki była Droga Krzyżowa z oprawą mystkowskiej Orkiestry Dętej w plenerze przy Sanktuarium w Łagiewnikach.

Jak już informowaliśmy mieszkancy Mszalnicy, z okazji dwóch tegorocznych jubileuszy: 650-lecia miejscowośći i 75-lecia OSP, przyjęli za patrona wsi - św. Faustynę, co stosowną uchwała potwierdziła Rada Gminy Kamionka Wielka. Podczas niedzielnej pielgrzymki do Łagiewnik postawiono kropkę nad i.
(s)

Pielgrzymka Mieszkańców Mszalnicy do Łagiewnik


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)