Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
05/08/2016 - 15:30

Morderstwo w Reutlingen. Ziobro o kłamstwach niemieckich tabolidów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział dziś w Radiowej Jedynce, że niemieckie tabloidy kłamały na temat 45-letniej Polki z Małopolski, zamordowanej maczetą przez 21-letniego Syryjczyka w Reutlingen k. Stuttgartu.

- W niektórych niemieckich mediach pojawiły się sugestie wskazujące, że sprawa zabójstwa Polki wynika z romansu, że była w ciąży ze sprawcą

Chciałbym powiedzieć, że na tym etapie śledztwa nic na to nie wskazuje. W każdym razie na pewno nie była w ciąży – stwierdził min. Ziobro.

Jak informowaliśmy w marszu milczeniu w minioną sobotę w Reutlingen dla uczczenia Jolanty K. wzięli również udział mieszkający tam Sądeczanie.

Czesław Słaby telefonował i mejlował do Sądeczanina.info z Niemiec, że miejscowe bulwarówki kłamią na temat zamordowanej Polki spod Dąbrowy Tarnowskiej, matki czwórki dzieci, która dopiero od paru miesięcy przebywała w Niemczech.

Dziś to samo powiedział Zbigniew Ziobro na podstawie materiałów przekazanych przez niemieckich śledczych.    

- Na moją prośbę polska prokuratura podjęła bezpośrednie kontakty ze stroną niemiecką – mówił. -  Uzyskaliśmy profesjonalną odpowiedź oraz gotowość do współpracy. Strona niemiecka zaakceptowała możliwość udziału polskiego prokuratora w czynnościach śledztwa na miejscu oraz przesłuchania świadków.

Zobacz: Belgia - kolejny zamach islamisty. Ranił dwie policjantki maczetą

Prokurator Generalny uznał że „rewelacje” niemieckiej prasy krzywdzą zmarłą tragicznie Polkę, która sama nie może się bronić, i jej rodzinę  w Polsce, dlatego obowiązkiem polskiej prokuratury jest obrona dobrego imienia okrutnie zamordowanej Polki.   

- Mamy do czynienia z kryzysem uchodźczym na terenie krajów UE, niektóre kraje przyjęły zbyt dużą liczbę uchodźców, nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa swoim obywatelom, a później tworzy się legendy, by skierować myślenie na inny tor co do przyczyn śmierci - w tym wypadku Polki, matki czworga dzieci – stwierdził Ziobro.
 
Faktem jest natomiast, że 45-letnia Polka i syryjski uchodźca pracowali razem w barze serwującym kebaby w Reutlingen.

Śledztwo ws. śmierci Polki w Reutlingen prowadzone jest równolegle w Polsce i w Niemczech

(s), niezależna.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)