Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
06/05/2016 - 07:30

Matura w Akademickim Liceum. Angielski zdają na 100 proc. [zdjęcia]

W ubiegłym roku większość maturzystów z Zespołu Szkół Akademickich im. Bolesława Chrobrego napisała egzamin z języka angielskiego niemal bezbłędnie. W tym roku nie powinno być inaczej...

Wynik z ubiegłego roku: 96,7 proc. z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym i 84,4 proc. na poziomie rozszerzonym robi wrażenie.

Od początków powstania Akademickiego Liceum i Gimnazjum stawiamy nacisk na nauczanie języków obcych. Naukę w naszej szkole wybierają często uczniowie, dla których edukacja językowa jest jednym z najważniejszych atutów Zespołu Szkół Akademickich – mówi Bogusław Kołcz, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.

Wszystkie klasy w Akademickim są profilowane językowo. Język angielski w każdej klasie realizowany jest w wymiarze 8 godzin tygodniowo, co znacznie przekracza ilość godzin języka polskiego i ilość godzin języka angielskiego w typowych oddziałach dwujęzycznych i klasach językowych w innych szkołach. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów, nauczycieli akademickich i odbywają się w małych grupach, liczących do 10 osób pod kątem stopnia zaawansowania.

Poza codziennym kontaktem z językiem oraz praktycznymi ćwiczeniami na zajęciach nasi uczniowie mają możliwość częstego wykorzystywania umiejętności w czasie licznych wypraw zagranicznych organizowanych przez szkołę i spotkań z obcokrajowcami, którzy goszczą w naszych murach. Znaczna część maturzystów uczęszczała również do naszego gimnazjum, ma więc za sobą sześć lat intensywnej i rozszerzonej edukacji – dodaje dyrektor.

W XXI rankingu liceów Małopolski (ogłoszonym przez „Gazetę Wyborczą” – 26 kwietnia tego roku) Liceum Akademickie zostało sklasyfikowane na 6 miejscu w województwie, najwyżej ze wszystkich szkół w Nowym Sączu, zostawiając w tyle wiele uznanych krakowskich ogólniaków. Dziś język angielski zdawało 18 uczniów, dwie osoby wybrały język niemiecki, jedna - jako finalista ogólnopolskiej olimpiady - jest zwolniona z egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym.

(JB)
Fot. JB

Matura w Akademickim Liceum. Angielski zdają na 100 proc., fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)