Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
09/05/2016 - 09:10

Matura rozszerzona z matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym [zdjęcia]

Dziś od godz. 9 uczniowie zdają matematykę na poziomie rozszerzonym. W całej Polsce do egzaminów zasiadło około 74 tys. uczniów. My zajrzeliśmy tym razem do nowosądeckiej „jedynki”.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu rozszerzona matematyka cieszy się dużym powodzeniem, chociaż uczniowie czują przed nią największy respekt.  

Nie ma tragedii, ale nie ma też wielkiego optymizmu. Podstawa z matematyki była bardzo prosta, podobnie jak z języka angielskiego, ale już rozszerzony angielski był trudny. Mamy obawy, że z matematyką może być podobna sytuacja. Wynik z rozszerzonej matematyki jest mi bardzo potrzebny przy rekrutacji na studia, więc przed egzaminem mobilizowałem się podwójnie – mówi Kacper Śmierciak z I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu.

W tym roku do egzaminów z „królowej nauk dla zaawansowanych” przystąpiło aż 186 uczniów.

Matematykę na poziomie rozszerzonym wybrała aż połowa uczniów w naszej szkole. Mamy w ofercie kształcenia klasy z rozszerzoną matematyką, a uczniowie po maturze chętnie wybierają się na studia politechniczne, miedzy innymi na Politechnikę Krakowską i AGH – mówi Aleksander Rybski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

W ubiegłym roku egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym w „jedynce” zdawały 164 osoby. Wynik jaki osiągnęli uczniowie to 49 proc.

(JB)
Fot. JB

Matura rozszerzona z matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu