Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
11/02/2016 - 12:10

Marszałek zdecyduje, gdzie będą uczyć się studenci PWSZ

Jacek Krupa, marszałek Małopolski, potwierdza, że rektor PWSZ Mariusz Cygnar zwrócił się z prośbą o przejęcie budynku przy ul. Jagiellońskiej 61. W Ciuciubabce od 18 lat mieści się Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Dotychczasowa umowa między uczelnią a Zarządem Województwa wygasa 30 września tego roku. O sprawie szeroko pisaliśmy: PWSZ wygasa umowa na „Ciuciubabkę”. Gdzie podzieje się Instytut Ekonomiczny?, Biblioteka zamiast uczelni? Marszałek myśli też o muzeum.  

W ubiegłym tygodniu był u mnie pan rektor i przekazał na moje ręce wniosek ze strony uczelni o to, żeby przekazać część tego budynku na własność uczelni. Taki wniosek został złożony i lada chwila trafi pod obrady zarządu, natomiast nie pozostawimy Państwowej wyższej Szkoły Zawodowej bez jakiegoś rozwiązania, bo wiemy jakie znaczenie dla Nowego Sącza i Sądecczyzny ma ta placówka – zaznacza Krupa.

W kuluarach mówiło się niedawno, że władze województwa chętnie przeniosłyby do Ciuciubabki Pedagogiczna Bibliotekę Wojewódzką.

Mamy problem z lokalem dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Jeśli ktoś był w budynku przy Narutowicza, to wie, że nie są to warunki na dzisiejsze czasy. I w tym kontekście rozważamy wykorzystanie naszej słynnej Ciuciubabki, również dla potrzeb biblioteki – dodaje Leszek Zegzda,  członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

(JB, mika)
Fot. archiwum PWSZDziękujemy za przesłanie błędu