Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
24/11/2016 - 14:55

Mamy Katarzynki. Noc poszukiwania idealnej żony

Panowie, którzy szukają idealnej żony mogą dziś w nocy zajrzeć w przyszłość. Mamy dziś Katarzynki, wigilię św. Katarzyny, uznawanej między innymi za patronkę kawalerów troszczącą się o ich udany związek małżeński. Co trzeba zrobić, żeby los pomógł znaleźć najlepsza kandydatkę na dozgonną towarzyszkę życia?

Ten zapomniany zwyczaj matrymonialnych wróżb kawalerskich, męski odpowiednik Andrzejek obchodzimy w noc z 24 na 25 listopada.

Co należy zrobić, żeby tej nocy zajrzeć w przyszłość i zobaczyć swoja wybrankę?

Przeczytaj też: Kiedy andrzejki 2016? Wróżby, czas na zabawę i swawole

Trzeba się nieco natrudzić i zdobyć jakąś część damskiej garderoby alb ptasie pióro. Potem zdobycz włożyć po poduszkę. Wedle tradycji ma to sprowadzić proroczy sen o przyszłej narzeczonej. Można też włożyć pod poduchę karteczki z pierwszymi literami imion lub całymi żeńskimi imionami, które zaraz po przebudzeniu trzeba wylosować  

Jest jeszcze wróżenie z kubków, które polega na losowaniu ukrytych pod nimi przedmiotów symbolizujących ożenek (np. obrączka), przypływ majątku (np. monety), dobrą pracę (zboże), chwilowy zastój (pusty kubek).

Panowie, do dzieła!  Gwarancji na zerknięcie w przyszłość nie ma, ale spróbować można. Kobiety mają swoje andrzejki, wy macie swoje Katarzynki.

(ami), fot A.MDziękujemy za przesłanie błędu