Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
06/07/2016 - 09:35

Zamykają Kolejową! Prace od świtu do zmierzchu przez 120 dni

Przetarg na przebudowę ulicy Kolejowej rozstrzygnięty. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Miejskiego Zarządu Dróg, roboty ruszą już za kilka dni. Zwycięzca przetargu musi uporać się z całością prac na odcinku od Nawojowskiej do Waryńskiego w 120 dni! Koszt prac to ok. 3 mln 700 tys. złotych.

Do przetargu stanęły cztery firmy: trzy z Nowego Sącza i jedna z Warszawy. Przedsiębiorstwo SKANSKA S.A. ze stolicy wyceniło prace o ok. 45 tysięcy drożej niż zwycięzca przetargu - ZBD, spółka  komandytowa z Nowego Sącza. Obie firmy dają na roboty po 10 lat gwarancji.

Zobacz: Szczegóły organizacji ruchu na czas remontu Kolejowej, czyli które ulice, kiedy i na jak długo będą zamknięte

Najdroższą ofertę miało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, które przebudowę Kolejowej wyceniło na ponad 4 mln 715 tysięcy i dawało jedynie 6 lat gwarancji.

Różnica między wyceną najtańszej i najdroższej oferty wynosi zatem aż ok. 932 tys.

Na ZBD czeka niemałe wyzwanie.

W specyfikacji przetargowej można znaleźć zapis, że wykonawca musi prowadzić prace od świtu do zmierzchu a z całością robót musi zmieścić w ciągu 120 dni od podpisania umowy.

O pozostałych przetargach ogłoszonych przez Miejski Zarząd Dróg pisaliśmy tutaj.

Warto też przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku na sesji padła - w ślad za apelami mieszkańców okolic Kolejowej - propozycja, by wprowadzić tu ograniczenie ruchu dla autobusów i ciężarówek.

- Nie ma takich możliwości - zastrzegał wtedy Grzegorz Mirek, szef Miejskiego Zarządu Dróg w rozmowie z portalem sadeczanin.info.

- Przy ulicy Kolejowej zlokalizowane są firmy do których dostarczany jest towar. Chodzi tu o składy węgla, sklepy z artykułami chemicznymi, gospodarstwa domowego i tak dalej. W związku z powyższym nie można ograniczyć dostępu do nich.

O szczegółowej organizacji ruchu na czas remontu począwszy od 11. lipca informujemy tutaj.

ES [email protected] Fot.: Mapy Google /kolaż ESDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI