Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
26/04/2016 - 04:20

Koło Grodzkie PTTK „rozpoczyna” sezon turystyczny

Amatorzy górskich wędrówek łazikują przez cały rok, także w zimie. Mimo to w Małopolsce jest taki PTTKowy zwyczaj, że co roku na wiosnę ludzie gór oficjalnie rozpoczynają sezon turystyczny.

Tak było i w ubiegłą niedzielę 24 kwietnia. Przy Bacówce na Maciejowej w Gorcach odbyło się XIII Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego organizowane przez oddziały PTTK z Nowego Sącza, Krakowa i Tarnowa. Mimo zupełnie niewiosennej pogody – sypał śnieg i wiał zimny wiatr, a pod nogami błoto, do Bacówki na Maciejowej przybywały kolejne grupy turystów z całej Małopolski. Nie zabrakło łazików z sądeckiego oddziału „Beskid”: obok Komisji Turystyki Górskiej i Komisji Młodzieżowej z Nowego Sącza przybyli też turyści z Koła Grodzkiego.

Na górze była msza św. oraz krótkie przemówienie organizatorów i wręczenie pucharów dla najliczniej przybyłej grupy turystów, oraz dla najmłodszego uczestnika. Na inne punkty programu nie było warunków, bo pogoda spłatała wszystkim figla i każdy chciał jak najszybciej udać się w ciepłe miejsce.

Koło Grodzkie wędrowało żółtym szlakiem z Poręby Górnej, dalej czerwonym a zejście czarnym do Rabki Słone.

Koło Grodzkie serdecznie zaprasza wszystkich Sądeczan na najbliższe wiosenne wędrówki: 8 maja Beskid Wyspowy - Mogielica, 15 maja tradycyjna „Jajecznica” w Grybowie, 21-22 maja Słowacja – Branisko, 26-29 maja Sudety. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjną wyprawę do Czarnogóry. Szczegóły na stronie www.beskid.pttk.pl

K. Zygmunt
Fot. J. Bartkowski

Koło Grodzkie PTTK na XIII Małopolskim Rozpoczęciu Sezonu Turystycznego


Dziękujemy za przesłanie błędu