Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
23/03/2016 - 22:35

Kicznia zaroiła się od ratowników. Zaginionego nie odnaleziono

Nadal nie wiadomo, gdzie jest zaginiony 24-letni mieszkaniec Kiczni. Drugi dzień poszukiwań nie doprowadził, niestety, do odnalezienia mężczyzny.

Jeden z mieszkańców tej miejscowości, jak informowała Policja, wyszedł z domu w 21 marca w nocy, około godz. 2.30. Nikogo nie poinformował przy tym dokąd się udaje. We wtorek rano, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nie pojawił się w pracy. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych ojciec zawiadomił Policję o zaginięciu syna.

W Kiczni zaroiło się od ratowiników. Zaginiony nie odnalazł się

Bardzo szybko, po otrzymaniu zgłoszenia, ruszyły poszukiwania zaginionego. Ze względu na porę nocną po godz. 22 zostały one przerwane.

Wznowiono je dzisiaj rano. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych zostało kilkudziesięciu ratowników. Brali w niej udział strażacy PSP z Nowego Sącza ze specjalnie szkolonymi psami oraz OSP z: Czerńca, Zagorzyna, Kiczni, Maszkowic, ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalnego Nowy Sącz z psami, Policja z psami, ratownicy Grupy Krynickiej oraz Podhalańskiej GOPR.

Akcja poszukiwawcza prowadzona była aż do godz. 16. Zaangażowani w nią ludzie przeszukali szczegółowo teren w promieniu kilkuset metrów od miejsca zamieszkania mężczyzny. Okoliczne drogi, ścieżki leśne, zostały sprawdzone w promieniu do kilku kilometrów.

Teren został podzielony na sektory, w który pracowało jedenaście trzyosobowych zespołów. Każdy z nich został wyposażony w nawigację GPS i inne środki łączności.

- Działamy na prośbę Policji – powiedział naszemu portalowi Andrzej Stefański, zastępca naczelnika Grupy Krynickiej GOPR. – Nasze techniki poszukiwań zaginionych w górach doskonale sprawdzają się w terenie zurbanizowanym. Wykorzystujemy technologię GPS - pozycjonowania satelitarnego. Teren, w którym ewentualnie może przebywać zaginiony, zostaje podzielony na kwadraty i jest bardzo dokładnie przeszukiwany. Po sprawdzeniu takiego kwadratu, dane z GPS – u przekazywane są do komputera i na ich podstawie analizujemy, czy dany rejon został dobrze sprawdzony.

W Kiczni zaroiło się od ratowników. Zaginiony nie odnalazł się

- Zaczynamy poszukiwania – mówił rano Łukasz Smetana, ratownik Grupy Krynickiej GOPR - Zobaczymy, jaki będzie ich efekt. Nie można też wykluczyć również takiego wątku, że zaginiony mógł się oddalić poza miejsce zamieszkania.

Poszukiwania w Kiczni prowadzone były kilka godzin. Działania zakończono po godz. 16.00. Zaginionego nie odnaleziono.

W Kiczni zaroiło się od ratowników. Zaginiony nie odnalazł się

Miejsce pobytu 24 – latka wciąż nie jest znane. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wcześniej nic podobnego nie zdarzało się, aby wychodził on z domu i nie wracał.

Policja nie udostępnia na razie, na prośbę rodziny, danych, ani zdjęcia zaginionego.

(MACH)

Fot. (MACH)

Kicznia. Zaroiło się od ratowników. Poszukiwania zaginionego


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020