Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
31/12/2016 - 17:10

Karambol w Maciejowej. Jedna osoba zabrana do szpitala

Wczesnym popołudniem w Maciejowej (gmina Łabowa) doszło do karambolu trzech samochodów. Pogotowie ratunkowe zabrało kierowcę osobowego Volkswagena Passata do szpitala.

Dwa samochody osobowe i jeden dostawczy zderzyły się na drodze krajowej nr 75, w rejonie skrzyżowania do miejscowości Barnowiec.

Przed godz. 13.00 do Maciejowej, niewielkiej miejscowości położonej między Nowym Sączem, a Krynicą wyruszyli natychmiast strażacy OSP z Łabowej i PSP z Krynicy-Zdroju. Na miejsce zderzenia osobowego BMW, Volkswagena Passata i dostawczego Iveco dotarli policjanci i ratownicy pogotowia ratunkowego.

Zobacz także: Nie ustąpił pierwszeństwa i jest mandat na sylwestra

Ruch na „krajówce” odbywał się przez pewien czas wahadłowo.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem dostawczym marki Iveco jadąc w kierunku Krynicy-Zdroju nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Volkswagena Passata i najechał na tył tego pojazdu. W wyniku uderzenia Volkswagen został odrzucony na lewy pas jezdni wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki BMW. Doszło do zderzenia osobówek.

We wszystkich pojazdach uczestniczących w karambolu otworzyły się poduszki powietrzne.

- Obrażeń ciała doznał kierujący Volkswagenem Passatem – powiedział portalowi Sądeczanin.info dyżurny sądeckiej policji. – Na szczęście, mężczyźnie nic groźnego się nie stało.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mundurowi ukarali sprawcę zdarzenia mandatem.

(MACH), Fot. OSP Łabowa. 

Maciejowa, karambol trzech samochodów


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)