Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
02/01/2016 - 18:30

Kamionka Wielka ma budżet na 2016 rok

Nie było niespodzianki - radni uchwalili budżet bez większych dyskusji. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że to budżet deficytowy. Gmina zadłuży się na ok. milion złotych. Wiele inwestycji samorząd będzie mógł zrealizować jedynie po otrzymaniu unijnych dotacji.
Około 30,5 miliona po stronie dochodów i 31,4 miliona po stronie wydatków, z czego bieżące to aż ok. 26 milionów to oś projektu budżetu gminy Kamionka Wielka na rok 2016. Inwestycje? Drogi, kanalizacja, budowa hali sportowej i likwidacja niskiej emisji.
- Na razie jeśli chodzi o drogi przewidujemy jedynie wysokość środków. Już po uchwaleniu budżetu będzie zorganizowane spotkanie z sołtysami, którzy przedstawią konkretne propozycje. Wtedy ustalimy szczegóły. Najpierw musimy się też dowiedzieć, ile uda nam się pozyskać środków zewnętrznych. Chodzi tu o dofinansowania z ministerstwa na likwidację skutków powodzi i środki z urzędu marszałkowskiego na budowę dróg dojazdowych do pól – mówił jeszcze przed sesją budżetową Kazimierz Siedlarz.
Ważnym punktem budżetu są też środki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mszalnicy. Inwestycja, którą gmina chce wykonać do września 2016 roku ma kosztować 1 milion 575 tysięcy.
Kolejne 750 tysięcy samorząd przeznaczy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Gmina dołoży również następne 598 tysięcy na rozbudowę sieci realizowanej przez Sądeckie Wodociągi w ramach środków z Funduszu Spójności.
W budżecie nie zabraknie środków na likwidację niskiej emisji czyli m.in. wymianę pieców. Przedsięwzięcie jest rozpisane na kilka lat do przodu.
Fot.: archiwum sadeczanin.info


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)