Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
przewiń w dół
25/01/2016 - 14:25

Interwencja: Zmowa cenowa na stacjach paliw w Nowym Sączu?

Nasz Czytelnik z Krakowa, który z racji obowiązków zawodowych często odwiedza Nowy Sącz, podzielił się z nami swoimi uwagami na temat cen paliw na sądeckich stacjach benzynowych. "Zmowa cenowa" - brzmi konkluzja.
Poniżej korespondencja Krakowianina (personalia do wiadomości redakcji).
**
"(...) Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na zmowę cenową, jaka panuje od dłuższego czasu na stacjach benzynowych na terenie Nowego Sącza. Nie wiem jak sprawa ma się z cenami Pb i ON, gdyż sam jeżdżę na LPG i monitoruję ceny właśnie tego paliwa. Mieszkam na stałe w Krakowie, co w połączeniu z częstymi wizytami w Nowym Sączu daje mi możliwość regularnego obserwowania różnic w cenach tego paliwa. Zazwyczaj jest ona znaczna (10-15 gr/l), ale teraz jest olbrzymia. Np. na stacji ORLEN przy ul. Tarnowskiej w dniu wczorajszym cena LPG wynosiła 1,93 zł, podczas gdy w tym samym czasie w Krakowie na ul. Zakopiańskiej cena tego samego paliwa, również na stacji ORLEN,  opiewała na kwotę 1,63 zł (skan paragonu w załączniku). 30 gr różnicy na jednym litrze LPG jest przepaścią. Na stacji ORLEN na ul. Witosa jest niewiele lepiej, bo kosztuje 1,89 zł.  
Większość tankujących najczęściej nie zdaje sobie sprawy jak bardzo są „łupieni” przez miejscowe stacje. A nawet jakby mieli taką świadomość, to jeżdżąc jedynie na miejscu nie mają możliwości zatankowania w „rozsądnych” cenach…".
(s)