Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/12/2016 - 14:40

Interwencja: Tauron wybudował parking na ozdobę?

Od kilku miesięcy gotowy jest parking przy siedzibie spółki Tauron na ulicy Barbackiego w Nowym Sączu. Co z tego, że parking świeci nowością, skoro jest niedostępny dla klientów monopolisty na rynku energetycznym.

Jednokierunkowa na tym odcinku ulica Barbackiego jest zapchana autami, gdyż naprzeciwko Tauronu mieści się Urząd Skarbowy, a tu pusty parking. Taka sytuacja irytuje naszych Czytelników.     

"To jest skandal żeby Elektrownia nie udostępniła po tylu miesiącach po zakończeniu inwestycji parkingu dla swoich klientów. Zamykają się tam i nie wpuszczają również przed budynki. Przecież to my wszyscy płacimy słono za energię i to z naszych środków finansują to wszystko" - pisze pan Robert z Nowego Sącza (nazwisko do wiadomości redakcji).

Próbowaliśmy dziś wyjaśnić przyczyny blokady parkingu ale nam się nie udało. Po wielu perypetiach dotarliśmy do Małgorzaty Celki, przedstawianej jako administrator obiektów Tauronu w Nowym Sączu

- Nie udzielam żadnych wywiadów! - odparła na wstępie pani administrator. Kiedy wytłumaczyliśmy, że nie chodzi o wywiad lecz odpowiedź na jedno proste pytanie, Małgorzata Celka odesłała nas do rzecznika prasowego Tauronu w województwie małopolskim i opolskim Ewy Groń.

Od pani rzecznik otrzymaliśmy mejla, że przebywa na urlopie i w pilnych sprawach należy kontaktować się z warszawskim rzecznikiem Tauronu Marcinem Murzyńskm. Ten nie odpowiedział na naszego mejla. Tak oto sprawa kawałka parkingu w Nowym Sączu oparła się o stolicę, lecz dalej nie wiemy dlaczego wybrukowany kostkami plac świeci pustkami.  

Pokątnie usłyszeliśmy, że są kłopoty z odbiorem inwestycji w nadzorze budowlanym, lecz to nic pewnego.   
(HSZ), fot. własne      

Zamknięty parking spółki Tauron


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)