Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
12/01/2016 - 06:35

Instytut Techniczny PWSZ wzbogacił się o nowe laboratorium

Studenci i pracownicy naukowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu będą mogli korzystać ze skanera i drukarki 3D. Koszt wyposażenia Laboratorium szybkiego prototypowania to kwota ok. 100 tys. zł.

Laboratorium szybkiego prototypowania powstało przed niespełna trzema tygodniami. Będą mogli z niego skorzystać przede wszystkim studenci kierunków mechatronika i informatyka, ale nie tylko.

Jest ono przede wszystkim przeznaczone dla studentów i pracowników nie tylko Instytutu Technicznego, ale dla wszystkich, którzy są zainteresowani drukiem 3D. W laboratorium będą mogły być realizowane prace dyplomowe, inżynierskie i magisterskie. Już w tym semestrze rozpoczynają się prace nad dwoma magisterkami, które w czerwcu będą bronione przy wykorzystaniu tego laboratorium. Przyda się ono również studentom edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, fizjoterapii, ratownictwa i pielęgniarstwa – mówi prof. Mariusz Cygnar. Rektor PWSZ w Nowym Sączu ma również nadzieję, że z laboratorium będą chcieli korzystać pracownicy uczelni i realizować swoje naukowe pasje.

Mamy ambicje, aby Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu była nie tylko jednostką kształcącą, ale także naukowo-badawczą – zaznacza rektor.

Uaktywnienie procesu naukowo-badawczego to obok przejścia do końca 2016 roku na model kształcenia praktycznego dwa główne kierunki rozwoju PWSZ.

Bez tego uczelnia w przyszłości mogłaby się nie utrzymać na rynku edukacyjnym – zaznacza prof. Cygnar.

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu poczyniły również starania o otwarcie studiów magisterskich na kierunku mechatronika.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)