Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
24/10/2015 - 13:00

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu

WSB-NLU uroczyście rozpoczęła dwudziesty czwarty rok działalności. W obecności rektora, prof. Czesława Bieńkowskiego, ślubowanie złożyli reprezentanci I roku – w tym roku jest ich prawie 500. Łącznie w Wyższej Szkole Biznesu studiuje obecnie ok. 2000 studentów.

WSB-NLU, podobnie jak wiele uczelni niepublicznych w Polsce, od kilku lat przeżywa kryzys. Niż demograficzny i konkurencja publicznych uczelni niemal pogrążyły w przeszłości laureatkę prestiżowych wyróżnień. Od jesieni 2013 rozpoczęła się gruntowna modernizacja, zmieniły się władze i częściowo kadra. Szkoła wyższa od kilku lat szukała pomysłu na rozwój działalności, m.in. kierując swoje zainteresowania w stronę Kazachstanu i Ukrainy i tam szukając studentów, padł nawet pomysł, aby były premier Kazimierz Marcinkiewicz stał się twarzą uczelni, a ostatnio władze WSB postawiły na tzw. nauczani w chmurze (czterostrumieniowy system Cloud Academy).

Studia w chmurze to zdecydowanie bardzo realna inicjatywa. Uczelnie nie mogą nie zauważyć rozwoju technologii informatycznych. Studia wspomagane internetowo, a teraz to oznacza kontakt w czasie rzeczywistym z wykładowcą, to alternatywa szczególnie ciekawa dla osób pracujących i mających rodzinę. Uczestnictwo w zajęciach on-line redukuje konieczność przemieszczania się i straty czasu na dojazdy. Mało tego, efektywność takich zajęć jest niejednokrotnie zdecydowanie wyższa niż tradycyjnych, ze względu na możliwość lepszego skupienia się na przekazywanych treściach – tłumaczy Patryk Wicher, rzecznik prasowy uczelni.

Szczególną rolę w procesie edukacji ma pełnić MMC Brainville.

Projekt powstał z myślą o bezpośrednim wiązaniu pracodawców i studentów, nie tylko ze sfery IT. Pracując i studiując w jednym miejscu mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze sobą. To o wiele ważniejsze niż samo nowoczesne wyposażenie MMC Brainville, chociaż warto podkreślić, że studenci (szczególnie kierunku Informatyka) mają możliwość pracy na najlepszym sprzęcie i oprogramowaniu w Polsce – dodaje rzecznik.

W tym roku akademickim na WSB  uruchomione zostały ścieżki polskojęzyczne na kierunkach Zarządzanie oraz Informatyka (w ubiegłych latach był problem z ruszeniem studiów stacjonarnych w języku polskim). Obok nich funkcjonuje ścieżka angielskojęzyczna i rosyjskojęzyczna. Dzisiejsza dwudziesta czwarta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 połączona była z graduacją absolwentów WSB-NLU. Prowadzący uroczystość prof. Leszek Sosnowski, prorektor WSB wspomniał m.in. o tym, że dwa kierunki: Psychologia i Zarządzanie przechodzą od tego roku na profil praktyczny.

Uroczystość została zwieńczona wykładem inauguracyjnym prof. dra hab. Jarosława Górniaka, dziekana Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(JB)
Fot. JB

Inauguracja roku akademickiego WSB-NLU, fot. Janusz BobrekMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu