Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
29/11/2015 - 11:40

Historia Michała poruszyła serca sądeczan

Michał Kociołek wygrał walkę z rakiem mózgu i postanowił o tym napisać książkę. Po tym jak swoją historię opowiedział na łamach portalu „Sądeczanin”, nasi Czytelnicy zadeklarowali mu pomóc w jej wydaniu. W grudniu odbędzie się również spotkanie z autorem, na którym opowie o swojej chorobie i projekcie, jaki sobie założył do zrealizowania.

Książka „Życie – projekt w trakcie realizacji” ma formę rozmowy, którą z Kociołkiem przeprowadziła Dorota Wolanin, harcmistrz i blogerka, autorka fabularyzowanych wspomnień „Anioły Mojego Dzieciństwa”. 72-stronicowy wywiad jest już po adiustacji i autorzy szukają wydawcy. Artykuł o Michale można przeczytać tu: Wygrał walkę z rakiem. Teraz chce wydać o tym książkę. Po jego publikacji do sądeczanina odezwali ludzie dobrej woli, którzy obiecali mu pomoc w wydaniu książki.

Byłem bardzo zaskoczony reakcją czytelników. Ich odzew był praktycznie natychmiastowy, rozdzwoniły się telefony, a niektóre osoby spotkały się ze mną osobiście. Najczęściej pytano mnie o to, jakiej pomocy oczekuję i oferowano wsparcie finansowe, które umożliwiłoby wydanie mojej książki. Niektórzy darczyńcy są anonimowy, zgłosiły się także do mnie średnie i duże firmy, które obiecały pomoc finansową w zamian za umieszczenie ich logo na moim blogu, jako formy skutecznej reklamy – mówi Michał Kociołek.

Swoją książkę Michał chciałby zadedykować osobom zmagającym się z ciężkimi, nie tylko nowotworowymi chorobami.

Przede wszystkim chciałbym dotrzeć z moim przesłaniem do jak największej liczby odbiorców, co oznacza wizyty w szpitalach, szkołach, sanatoriach, a także kontakty z innymi ludźmi, którzy mają podobne do moich doświadczenia. Chciałbym w przyszłości stworzyć fundację, ale to wymaga czasu i nawiązania kontaktów z ludźmi, którzy chcieliby ze mną współpracować. Myślę, że za jakiś czas będę mógł coś więcej powiedzieć na ten temat – dodaje.

Spotkanie promocyjne dotyczące książki „Życie – projekt w trakcie realizacji” odbędzie się 29 grudnia 2015 roku o godzinie 17 w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2.

Opowiem na nim moją historię, a także zaprezentuję slajdy i obrazy, które zilustrują moją książkę – zaprasza Michał Kociołek.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu