Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
14/01/2016 - 09:25

Goprowcy i ratownicy Pogotowia spieszyli z pomocą starszej kobiecie

Goprowcy z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej-Zdroju wspólnie z ratownikami medycznymi spieszyli z pomocą 86 - latce, która źle się poczuła. Wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego nie mogła jednak dojechać bezpośrednio pod dom kobiety ze względu na oblodzoną drogę.

Dyżurny w Stacji Centralnej GOPR w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie przedwczoraj, około godz. 11.50.

akcja ratownicza w Piwnicznej-Zdroju

- W jednym z przysiółków w Piwnicznej Zdroju pomocy wymagała 86 - letnia kobieta – powiedział naszemu portalowi Maciej Więcek, rzecznik prasowy Grupy Krynickiej GOPR. - Zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego miała jednak problem z dotarciem do pacjentki, ze względu na oblodzoną drogę.

Do akcji wyruszyli ratownicy GOPR z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej Zdroju. W tamtejszym terenie sprawdził się samochód terenowy z przyczepką, na której transportowany był quad z odpowiednią przyczepką przeznaczoną do transportu osób. Wraz z „goprowcami” pojechał ratownik Pogotowia Ratunkowego.

- Po dotarciu na miejsce kobiecie została udzielona niezbędna pomoc – dodaje rzecznik GOPR. – Następnie kobieta została przetransportowana do karetki Pogotowia Ratunkowego, która zabrała ją do szpitala.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu