Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
09/05/2016 - 15:10

Gminne święto strażaka. Furorę zrobiły zabytkowe sikawki

Kilkuset ratowników spod znaku św. Floriana wzięło wczoraj (8 maja) udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka w Grybowie. Furorę, jak zawsze zrobiły zabytkowe strażackie sikawki ciągnięte przez konie.

Gminne Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się tradycyjnie uroczystą mszą świętą, która została odprawiona w intencji ratowników i ich rodzin w Bazylice Mniejszej w Grybowie. W strażackim świecie wzięli udział druhowie z siedemnastu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Warto przypomnieć, że w gminie Grybów działa aż szesnaście takich jednostek, a w Grybowie – jedna.

Grybów, Gminne obchody Dnia Strażaka

Po nabożeństwie uczestnicy święta, przy dźwiękach Orkiestry z OSP we Florynce, przeszli do Parku Miejskiego w Grybowie, gdzie pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu złożyli wiązankę kwiatów. Uroczystość strażacka zbiegła się bowiem z 71.rocznicą zakończenia II wojny światowej. Dalsza część obchodów odbyła się już na stadionie miejskim

Z okazji strażackiego święta życzenia ratownikom–ochotnikom złożyli burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik oraz st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Wczorajsze święto było również okazją do złożenia podziękowań druhowi Marianowi Chronowskiego, którzy przez ostatnie dwadzieścia lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grybowie. Obecnie jest on wiceprezesem, a na prezesa w ubiegłym miesiącu wybrano burmistrza Grybowa Pawła Fydę..

Grybów. Gminne obchody Dnia Strażaka

Jak zawsze furorę zrobiły zabytkowe strażackie sikawki. W tym roku ulicami Grybowa przejechały dwa takie odrestaurowane pojazdy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siołkowej i Grybowa-Białej Wyżnej. Starą, zabytkowa sikawkę ma także OSP Kąclowa.

- Pojazdy te zostały pieczołowicie odnowione – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Podają one wodę. Pojazdy te biorą udział w dorocznych międzynarodowych zawodach zabytkowych sikawek strażackich, które odbywają się w Zębie na Podhalu.

(MACH)

Fot. PSP w Nowym Sączu.

Grybów. Obchody Dnia Strażaka


Dziękujemy za przesłanie błędu