Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
04/11/2015 - 14:10

Gmina funduje spacer w chmurach

Po oddaniu tarasu widokowego w Woli Kroguleckiej Stary Sącz przygotowuje się do podobnego przedsięwzięcia na Górze Miejskiej. Projekt ma sfinansować Unia Europejska.

Znana już jest koncepcja/wizualizacja platformy widokowej, która pozwoli turystom cieszyć się widokiem całego miasteczka i panoramą Beskidu Sądeckiego i Beskidu wyspowego jednocześnie. – „Ścieżka w koronach drzew” albo „Spacer w chmurach” - bo ti ak określamy ten projekt - będzie miała długość 250 metrów – tłumaczy Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza w Starym Sączu.

Realizacja koncepcji kosztować będzie według wstępnych szacunków ok. 2 mln złotych. Dla porównania platforma w Woli Kroguleckiej kosztowała trochę ponad 700 tysięcy, ale teren na którym ją postawiono był o wiele łatwiejszy do zagospodarowania. Góra Miejska zwana też potocznie Górą Parkową jest za to największym kompleksem komunalnych lasów. Część drzew trzeba będzie wykarczować, a to wiąże się z koniecznością zgromadzenia dodatkowej dokumentacji co w samo w sobie generuje dodatkowe koszty. Wysiłki są jednak uzasadnione. Miejsce widokowe w Woli Kroguleckiej odwiedziło według gminnych szacunków około 20 tysięcy turystów. Termin realizacji inwestycji uzalezniony jest od skutecności w aplikowaniu o dotację unijną. 

Ewa Stachura [email protected]

Fot.: UM w Starym SączuDziękujemy za przesłanie błędu