Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
15/11/2016 - 07:45

Gdzie rosną gorzkie kwiaty? Wie to Barbara Paluchowa

Barbara Paluchowa, znana piwniczańska poetka i malarka obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia twórczości poetyckiej. Już w najbliższą sobotę (19 listopada) w Pijalni Artystycznej na Zawodziu w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się Wieczór Poetycko-Muzyczny, podczas którego piwniczańska poetka będzie świętować swój jubileusz i promować swój najnowszy tomik poezji „Tam, gdzie rosną gorzkie kwiaty”.

Barbara PaluchowaTen rok jest wyjątkowy dla piwniczańskiej poetki. Obchodzi ona bowiem jubileusz 30-lecia twórczości poetyckiej.

Barbara Paluch urodziła się w Kobylance koło Gorlic. Dzieciństwo i szkolne lata spędziła w Krynicy-Zdroju. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w 1968 r. wraz z mężem - lekarzem pediatrą zamieszkała w Piwnicznej-Zdroju. To jest jej, jak mówi, miejsce na ziemi.

Zobacz także: Piwniczna-Zdrój: Złote Jabłko Sądeckie dla Barbary Paluchowej

Jest uznaną i nagradzaną poetką, autorką jedenastu tomików wierszy. Właśnie skończyła pracę nad kolejnym - "Tam, gdzie rosną gorzkie kwiaty". Jego promocja odbędzie się już w najbliższą sobotę (19 listopada) w Pijalni Artystycznej na Zawodziu w Piwnicznej-Zdroju.

Promocja połączona będzie z obchodami jubileuszu 30-lecia twórczości poetyckiej.

Barbara Paluch jest autorką ponad 30 scenariuszy przedstawień dla dzieci, scenografii i projektów strojów. W 2013 r. wydała album "Dar pamięci – dawni ludzie, rodziny, dawne domy – dziedzictwo kulturowe miasta i gminy Piwniczna". Autorka pracuje już nad drugą częścią albumu.

Pani Basia – to człowiek “orkiestra”, społecznik z urodzenia. Przez ostatnie 25 lat kierowała, jako redaktor naczelna, lokalnym miesięcznikiem “Znad Popradu”. Ten rozdział swojego życia zamknęła za sobą. Ale, jak mówi, nie ma czasu na nudę.

(MACH), Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020